HRISTOS VASKRSE – VAISTINU VASKRSE!

„Smrti, gde ti je žalac? Ade, gde ti je pobeda? Vaskrse Hristos i ad se stropošta. Vaskrse Hristos i padoše demoni. Vaskrse Hristos i raduju se anđeli! Danas Gospod naš, pošto postavi znamenje svoje pobede nad smrću, obradova nas Vaskrsenjem Svojim, putem spasenja. Radujmo se dakle svi i likujmo.“

Praznik Vaskrsenja Hristovog, toržestvenim Evharistijskim sabranjem vernog naroda, proslavljen u Sabornom karlovačkom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog.

Sabranjem je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, uz sasluženje sveštenstva pri Sabornom hramu, protoprezvitera-stavrofora Radoslava Anđelića, protoprezvitera-stavrofora Milidraga Stokanovića i đakon Budimir Kokotović.

Vaskršnju poslanicu Arhiepiskopa Pećkog, Mitropolita beogradsko-karlovačkog i Patrijarha srpskog Gospodina Irineja i svih arhijereja Srpske Pravoslavne Crkve, upućenu sveštenstvu, monaštvu i svima sinovima i kćerima naše Svete Crkve, pročitao je protoprezviter-stavrofor Milidrag Stokanović.

NJegovo Preosveštenstvo Episkop g. Gerasim, čestitao je sabranom narodu najveći hrišćanski praznik, zaželjevši svako dobro od Vaskrslog Gospoda i Spasitelja našeg Isusa Hrista, koji smrću smrt uništi, a onima u grobovima život darova.

Posle Svete Liturgije Episkop g. Gerasim je blagoslovio sir i jaja – simvol Vaskrsenja, a potom je za verni narod pripremljena vaskršnja trpeza ljubavi u Crkvenoopštinskoj sali u porti Sabornog hrama.

Hristos Vaskrse iz mrtvih,
smrću smrt uništi
i onima u grobovima život darova!