Hramovna slava Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Topuskom

Slava hrama i praznik Rođenja Svetog Jovana Preteče i Krstitelja Gospodnjega svečano je proslavljen u Topuskom. Mnoštvo vernog naroda skupilo se da proslavi Hramovnu slavu sa svojim sveštenikom.

Svetom Liturgijom načalstvovao je prezviter Branko Santrač, paroh kolarićki uz sasluženje prezvitera Gorana Kalamande, paroha glinskog. U porti hrama upriličen je kulturno-umetnički program u izvedbi dečice Srpskok kulturnog društva Prosveta iz Vrginmosta na čelu sa gospođom Senkom Crevar.

Za prisutne vernike upriličena je trpeza ljubavi uz finansijsku pomoć Vijeća srpske nacionalne manjine Opštine Topusko, a ravnatelj lječilišta i direktor Top-Termi Topusko,gospodin dr.Domagoj Mosler obezbedio je Slavsku trpezu.

Protoprezviter Mile Ristić, paroh toplički.