Svetosavska Duhovna akademija u Glini

U navečerje praznika Sv. Save, 26. januara 2019.g. počela proslava najvećeg izdanka našega naroda, Svetog Save prvog arhiepiskopa srpskog u glinskoj parohiji.

Večernjim bogosluženjem u hramu Rođenja Presvete Bogorodice koje je služio paroh petrinjski protojerej Saša Umićević počela je molitvena proslava Svetoga Save. Nakon večernjeg bogosluženja proslava je nastavljena u velikoj kino sali Spomen doma u Glini. Kao što je i tradicija Duhovno vele je počelo Svetosavskom Himnom u izvođenju etno grupe Trag iz Banjaluke.

Nakon Himne je nadležni paroh glinski protojerej Slobodan Drakulić održao Svetosavsku besedu o liku i delu Svetog Save.

Posle besede je etno grupa Trag predivnim izvođenjem starih narodnih srpskih a i ruskih pesama razgalila duše i srca okupljenog naroda tako da su i sami počeli da pevaju poznate im stihove od nekih starih pesama. Nakon predivnog programa druženje  sa članovima etno grupe Trag je nastavljeno u holu Spomen doma.

Ovo je bila jubilarna deseta Svetosavska Akademija u Glini. Nadamo se da ćemo tradiciju i da nastavimo.

Protojerej Slobodan Drakulić, paroh glinski