Svetosavska akademija u Karlovcu

„Bio si vođa, prvoprestolnik i učitelj puta koji vodi u život večni…“

S blagoslovom Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima, u organizaciji Srpske pravoslavne crkvene opštine karlovačke, dana 26. januara 2020. godine, u velikoj sali Gradskog kazališta „Zorin dom“ u Karlovcu, održana je svečana Svetosavska akademija.
Tradicionalnu Svetosavsku besedu pred uvaženim gostima, po blagoslovu NJegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima, pročitao je đakon Budimir Kokotović, istakvnuvši da: „samo onaj narod koji ceni svoje svetitelje i koji se ne stidi svoga hrišćanskoga i narodnoga imena, svoga jezika i pisma, hrišćanskog i istorijskog predanja, samo taj narod zaslužuje i imaće budućnost.“
Specijalni gosti, ovogodišnje Svetosavske akademije bili su Braća Teofilović, koji su karlovačkoj publici izveli splet etno pesama.
Akademiji su prisustvovali Njegovo Preosveštenstvo Episkop g. Gerasim, karlovački gradonačelnik g. Damir Mandić, izaslanik župana Karlovačke županije, izaslanici verskih zajednica grada Karlovca i mnogi drugi.