Sveti Nikolaj Mirlikijski Čudotvorac – Slava sabornog hrama u Karlovcu

Na dan praznika Svetog Nikolaja Čudotvorca, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, načalstvovao je Svetom Arhijerejskom Liturgijom u Sabornom hramu u Karlovcu. Episkopu su sasluživali, arhimandrit Naum (Milković), protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter Darko Dugonjić, prezviter Saša Lončina i protođakon Nebojša Anđić.

Nakon osvećenja slavskog kolača i žita u čast zaštitnika i patrona Sabornog karlovačkog hrama, prigodnom besjedom, svim prisutnim vjernicima, Episkop g. Gerasim je čestitao današnji veliki praznik i proizneo besjedu o pročitanom jevanđelskom odlomku.

Kako nalaže tradicija, danas su najmanjim vjernicima Crkve Hristove dodijeljeni paketići. Takođe, u Crkvenoopštinskoj sali u porti Sabornog hrama, upriličena je Trpeza Ljubavi  za sve koji su svojim prisustvom uveličali današnji praznik.