Radovi na hramu Prepodobne mati Paraskeve u Sjeničaku

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima i odobrenju Eparhijskog   upravnog odbora, Eparhije gornjokarlovačke, uz Božiju pomoć i pomoć ljudi dobre volje završeni su planirani radovi na hramu Prepodobne mati Parskeve u Sjeničaku.

Kupola zvonika hrama i rubovi ispod prozara na zvoniku obloženi su bakrenim limom. Na zvoniku do krovišta urađena je fasada, prozori su ofarbani i urađene klupice od aluminijskog lima.  I urađena su dva betonska stuba na koji su postavljanji reflektori za osvjetljenje prednjeg dijela hrama koji su priključeni na javnu rasvjetu.

Svi radovi su isplaćeni, a finansirani su uz pomoć Županije karlovačke, Općine Lasinja, “Darkom” d.o.o. iz Rumenke, vjernika Sjeničaraca iz Čikaga,  Kanade, Srbije , Crne Gore, Sjeničaka i Banskih Moravaca i Vojnića.

Zahvaljujemo se svima onima koji su nas podržali  i finansijski pomogli u realizaciji naših planiranih aktivnosti i svima želimo svaki blagoslov Božiji molitvama Prepodomne mati Paraskeve.

Paroh karlovački,

protojerej-stavrofor radoslav Anđelić