Proslava Svetog proroka Ilije u Karlovcu

Na dan kada Pravoslavna Crkva proslavlja Svetog Proroka Iliju, u petak 02. avgusta, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, služio je Svetu arhijerejsku Liturgiju u Sabornom karlovačkom hramu.
Preosvećenom Gospodinu Episkopu sasluživali su sveštenici Eparhije austrijsko-švajcarske i Episkopije gornjokarlovačke.
Sveštena Episkopija gornjokarlovačka od danas je bogatija za još jednog poslanika na njivi Gospodnjoj. Nјegovo Preosveštensvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim rukopoložio je u toku Liturgije đakona Gorana Kalamandu u prezviterski čin.
Po okončanju Svete Liturgije, Episkop g. Gerasim obratio se sabranima, čestitavši im današnji praznik Svetog proroka Ilije i poučivši ih o blagodatnim darovima Svetoga Duha. Na kraju besede, čestitao je novorukopoloženom prezviteru Goranu Kalamandi, kome je zaželeo da revnosno obavlja službu u korist Svete Crkve naše.