Proslava Prepodobnog Justina Ćelijskog u Karlovcu

„Pravoslavlja sladost i nektarni premudrosti,
oče prepodobni,
izlio si u srca vernih kao bogatstvo;
životom svojim i učenjem
pokazao si se živa knjiga Duha,
Justine Bogomudri,
moli Hrista Boga Logosa
da ologosi one koji Te poštuju.“

Dan 14. juna tekuće godine, kada naša Sveta Crkva molitveno proslavlja uspomenu na Svetog Justina Filosofa i Svetog Justina Novog Ćelijskog, u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu, služena je Sveta Arhijerejska Liturgija.
Svetu Arhijerejsku Liturgiju služili su Njegovo Preosveštensvo Episkop osječko-poljski i baranjski g. Heruvim i domaćin Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, uz sasluženje: arhimandrita mr Nauma, protonamesnika Gorana Slavnića, protonamesnika Predraga Sušića, jereja Jovana Galamića i đakona Budimira Kokotovića.
Episkop g. Gerasim obratio se prigodnom besedom vernom narodu o značaju praznika Svetog Jusina Ćelijskog, potsetivši nas na njegove reči: „da važi svetosavski amanet, da Crkve dižemo, da Bogu istinom služimo, da radi njegove večne istine i pravde živimo.“ Takođe, Episkop g. Gerasim zablagodario je na dolasku i služenju Episkopu g. Heruvimu, poželevši mu svako dobro od Gospoda u povrenoj mu Episkopiji osječko-poljskoj i baranjskoj.
Nakon Liturgije, Episkopi g. Gerasim i g. Heruvim, osvetili su temelje novog parohijskog doma u porti Sabornog hrama u Karlovcu.