Prva poseta dr Vladimira Roganovića Eparhiji gornjokarlovačkoj

U četvrtak 13. maja 2021. godine, Episkopiju gornjokarlovačku po prvi put posetio je gospodin dr Vladimir Roganović, direktor Uprave za saradnju sa crkvama i verskim zajednicama pri Ministarstvu pravde Republike Srbije, u Episkopskoj rezidenciji u Karlovcu ga je dočekao Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, arhimandrit mr Naum (Milković), protoprezviter Darko Dugonjić, starešina hrama, i đakon Nebojša Anđić.

U toku susreta Episkop Gerasim i gospodin dr Vladimir Roganović obišli su Saborni hram Svetog Oca Nikolaja Mirlikijskog Čudotvorca u Karlovcu.

Episkop Gerasim je tokom posete upoznao uvaženog gosta sa onim što je urađeno u proteklom periodu u Eparhiji gornjokarlovačkoj, o obnovi i izgradnji hramova, o trenutnoj situaciji parohijskog života i ljudi na prostoru Eparhije gornjokarlovačke, kao i planovima pomoći za obnovu hramova, objekata i ljudi čija je životna egzistencija narušena nedavnim zemljotresima na Baniji. Episkop Gerasim se zahvalio uvaženom gostu na poseti Eparhiji gornjokarlovačkoj, kao i na dosadašnjoj saradnji i podršci.

Poseta gospodina dr Vladimira Roganovića Eparhiji gornjokarlovačkoj okončala se trpezom ljubavi.