Nedelja trinaesta po Pedesetnici

U nedelju 13. po Duhovima, dana 6. 09. 2020. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Sabornom Svetonikolajevskom hramu u Karlovcu, uz sasluženje sveštenstva hrama.

Vladika Gerasim u svojoj arhipastirskoj besedi okupljenim vernicima objasnio značaj i smisao današnjeg pročitanog Jevanđelja o zlim vinogradarima. Vinograd je ceo ovaj svet u kome živimo, ili po Svetom Jovanu Zlatoustom vinograd je Crkva, a narod koji je u Crkvi pozvan je da vinograd obrađuje i čuva. Raditi u vinogradu znači raditi iz ljubavi i radosti sa večnim optimizmom u veru i život, sa radosnim isčekivanjem nagrade za ono što radimo, a to je naše spasenje reči su Episkopa gornjokarlovačkog.