Narečenje arhimandrita Heruvima za Episkopa osečkopoljskog i baranjskog

U Sabornoj crkvi u Dalju, 9. juna 2018. godine, Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Irinej izvršio je svečani čin narečenja novoizabranog Episkopa osečkopoljskog i baranjskog, arhimandrita Heruvima, nastojatelja manastira Uspenja Presvete Bogorodice u Daljskoj Planini.
Prvojerarhu Srpske Pravoslavne Crkve na narečenju sasluživali su Preosvećena gospoda Episkopi: bački Irinej – administrator Eparhije osečkopoljske i baranjske, vranjski Pahomije, šumadijski Jovan, zvorničko-tuzlanski Fotije, gornjokarlovački Gerasim, bihaćko-petrovački Sergije, dalmatinski Nikodim i arhimandrit Heruvim, novoizabrani Episkop osečkopoljski i baranjski.
Molitveno učešće uzeli su Visokopreosvećeni Mitropolit crnogorsko-primorski gospodin Amfilohije i arhimandriti, izabrana gospoda Episkopi zahumsko-hercegovački Dimitrije i remezijanski Stefan.
Pred prisutnim sabranjem naše Svete Crkve arhimandrit Heruvim je prihvatio volju i odluku Svetog arhijerejskog Sabora, koji ga je na ovogodišnjem redovnom zasedanju, 9. maja, izabrao za Episkopa Osečkočpoljske i baranjske eparhije.
Zatim je narečeni Episkop načalstvovao večernjom službom, uz sasluženje dvojice đakona i pojanje članova svešteničkog hora Eparhije osečkopoljske i baranjske.

Izvor: www.eparhija-osjeckopoljskabaranjska.hr