Narečenje visokodostojnog arhimandrita Stefana za Episkopa remezijanskog

U Sabornoj crkvi Svetoga arhangela Mihaila u Beogradu, 16. juna 2018. godine, Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Irinej izvršio je svečani čin narečenja izabranog Episkopa remezijanaskog, arhimandrita Stefana, starešine hrama Svetoga Save u Beogradu

Pored Predstojatelja svete Srpske Crkve arhiepiskopa pećkog, mitropolita beogradsko-karlovačkog i patrijarha srpskog Irineja, u činu narečenja uzeli su učešće: mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije, episkopi: sremski Vasilije, banatski Nikanor, britansko-skandinavski Dositej, vranjski Pahomije, šumadijski Jovan, zvorničko-tuzlanski Fotije, budimljansko-nikšićki Joanikije, valjevski Milutin, gornjokarlovački Gerasim, bihaćko-petrovački Sergije, niški Arsenije i dalmatinski Nikodim. Svečanom činu su prisustvovali i episkop osečko-poljski Heruvim, vikarni episkop moravički Antonije i vikarni episkop Kirilo, izabrani episkop buenos-arijski i južnoamerički.

Pred prisutnim sabranjem naše Svete Crkve arhimandrit Stefan je prihvatio volju i odluku Svetog Arhijerejskog Sabora, koji ga je na ovogodišnjem redovnom zasedanju, 9. maja, izabrao za Episkopa remezijanskog, vikarnog episkopa Njegove Svetosti patrijarha Irineja. Zatim je narečeni Episkop načalstvovao večernjom službom.

Izvor : spc.rs