Episkop Gerasim primio delegaciju Fonda za podršku hrišćanskoj kulturi i nasleđu Ruske pravoslavne Crkve

U sredu 08. decembra u popodnevnim časovima, Episkop gornjokarlovački g. Gerasim posetio je parohiju glinsku i tom prilikom u radnu posetu primio protojereja Nikolaja Balašova, zamenika predsednika Odeljenja za spoljne crkvene veze Moskovske Patrijaršije i delegaciju Fonda za podršku hrišćanskoj kulturi i nasleđu, na čelu sa izvršnim direktorom fondacije E.I. Skopenkom.
Sastanku su prisustvovali i protojerej Vitalij Tarasjev, starešina Podvorja Moskovske Patrijaršije u Beogradu, Andrej Hošev, službenik Odeljenja za spoljne crkvene veze, arhimandrit Naum (Milković) i nadležni paroh glinski jerej Goran Kalamanda.

Tema sastanka bila je obnova u potresu teško oštećenog hrama Rođenja Presvete Bogorodice u Glini, kao i obnova parohijskog doma u porti hrama, koji je nakon razornog zemljotresa postao neuslovan za život.