Episkop Gerasim osvetio zvona u novoizgrađenom hramu Svetog Spiridona Čudotvorca u Petrinji

Dana 26.12.2021. godine nedelju 27. po Duhovima njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim posjetio je parohiju petrinjsku i tom prilikom osvetio zvona u novoizgrađenom hramu Svetog spiridona Čudotvorca.

Činu osvećenja zvona su prisustvovali: paroh dvorski protonamesnik Jugoslav Maksimović, paroh petrinjski protoprezviter Saša Umićević, protođakon Nebojša Anđić kao i vjerni narod parohije pertrinjske. Episkop Gerasim je po završetku osvećivanja održao kratku besjedu poučavajući vjernike o značaju zvona u pravoslavnoj vjeri, te ih očinski zamolio da se ne oglušavaju na zvuk zvona koji poziva na molitvu, nego da zajedno blagodare Bogu koji nije napustio svoj narod ni u ovim teškim situacijama sa kojima se suočavaju ljudi ovog kraja nakon razornog zemljotresa.

Nakon završenog čina osvećenja protoprezviter Saša je sa svojim parohijanima upriličio posluženje za sve prisutne goste.