Vrlinoslov – Put duše posle smrti, protojerej-stavrofor prof. dr Vladimir Stupar

Vrlinoslov je sedmična emisija, trajanja do 50 minuta, koju možete pratiti srijedom  u 21:05 časova na programu TV HRAM.

Gost Vrlinoslova bio je protojerej-stavrofor prof. dr Vladimir Stupar sa kojim smo razgovarali o svetootačkom pogledu na put duše posle smrti i pokušali smo da damo odgovore na pitanja: Šta se dešava sa dušom tokom prvih 40 dana nakon upokojenja, kakvo je učenje Svetih Otaca o “Vazdušnim mitarstvima”, kakvo je stanje duše od proteka 40 dana pa sve do strašnog suda, iskustvo boravka duše izvan tela – klinička smrt koliko je važna molitva vernika za umrle i šta bi uopšte trebalo činiti za naše bližnje koji su preminuli, šta iz pravoslavne perspektive znači vaskrsenje mrtvih i šta je to život budućeg veka, kakvo je učenje crkve o nekrštenim dušama, šta je sud Božiji i kako je on opisan u crkvenoj literaturi, na koji način bi čovek tokom ovozemaljskog života trebalo da se sprema za smrtni čas.

Preuzeto sa: TV HRAM