HRISTOS VASKRSE – VAISTINU VASKRSE!

U Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Čudotvorca u Karlovcu na praznik Vaskrsenja Hristovog Svetom arhijerejskom liturgijom je načalstvovao Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim.
Sasluživalo je sveštenstvo Sabornog hrama: arhijerejski namesnik karlovački protoprezviter-stavorfor Radoslav Anđelić, starešina hrama protoprezviter Darko Dugonjić i đakon Budimir Kokotović.
Vaskršnju poslanicu Arhiepiskopa Pećkog, Mitropolita beogradsko-karlovačkog i Patrijarha srpskog Gospodina Irineja i svih arhijereja Srpske Pravoslavne Crkve, upućenu sveštenstvu, monaštvu i svima sinovima i kćerima naše Svete Crkve, pročitao je protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić.

Posle Svete Liturgije episkop Gerasim blagoslovio je sir i jaja – simvol Vaskrsenja, nekon čega je čestitao najveći hrišćanski praznik, zaželjevši svako dobro od Vaskrslog Gospoda i Spasitelja našeg Isusa Hrista.