Hramovna slava u Donjem Lapcu

Drugoga dana praznika Pedesetnice, 28. maja tekuće godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Silaska Svetog Duha na Apostole u Donjem Lapcu.
Episkopu su na današnjem sabranju sasluživali: arhimandrit Gavrilo (Eparhija dalmatinska), protonamesnik Predrag Pantelić, prezviter Dragan Mihajlović i đakon Budimir Kokotović.
Nakon osvećenja slavskog kolača i koljiva, prigodnom besedom, okupljenim vernicima parohije donjelapačke, Episkop g. Gerasim čestitao je današnji veliki praznik i slavu hrama, poželevši im svako dobro od Gospoda.
Nakon Liturgije u porti hrama, trudom protoprezvitera-stavrofora Slaviše Simakovića, paroha donjelapačkog, priređeno je posluženje za verni narod.