Hramovna slava u Glini

Povodom hramovne slave, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, načalstvovao je dana 21. 09. 2019. godine Svetom arhijerejskom Liturgijom u hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Glini.
Episkopu su na liturgijskom sabranju sasluživali: protoprezviter Mile Ristić, protoprezviter Saša Umićević i đakon Budimir Kokotović.
Po završetku Svete Liturgije obavljena je litija oko glinskog hrama, nakon čega je osvećeno slavsko koljivo i prerezan kolač. Po okončanju sabranja, episkop g. Gerasim, čestitao je današnji praznik i uspomenu na rođenje Presvete Bogorodice, koje je uistinu početak rođenja besmrtne i istinske Radosti u ovome svetu.
Nakon sabranja, trudom prezvitera Gorana Kalamande, novog paroha glinskog, upriličena je Trpeza Lјubavi u parohijskom domu za sve koji su svojim prisustvom uveličali današnji praznik.