Aranđelovdan – Krsna slava Vladike Heruvima

Na Aranđelovdan, dana 21. novembra 2019. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop osečkopoljski i baranjski g. Heruvim proslavio je svoju krsnu slavu.

Proslava praznika započela je svetom arhijerejskom Liturgijom u manastiru Dalj Planina kojom je načalstvovao Episkop Heruvim uz sasluženje arhimandrita Germana Bogojevića (Eparhija kanadska), arhimandrita Gavrila Stevanovića (Eparhija zvorničko-tuzlanska), protojerej-stavrofor Jovan Klajić, umirovljeni paroh, protonamesnika Nemanje Klajića, prvog paroha daljskog, jereja dr Marka Šukunde, paroha trpinjskog i đakona Vojislava Nikolića.

Vladika Heruvim se u prigodnoj besedi obratio sabranima i čestitao im praznik Aranđelovdan.

Učešća u svetoj Liturgiji uzeli su gospodin Milan Šapić, generalni konzul RS u Vukovaru, gospođa Dragana Jeckov, saborska zastupnica, gospodin dr Vojislav Stanimirović, predsednik Glavne skupštine Samostalne demokratske srpske stranke, gospodin Srđan Jeremić, predsednik ZVO i gospodin Srđan Kolar, predsednik GO SDSS-a Vukovar.

Slavske darove blagoslovio je NJegovo Visokopreosveštenstvo Mitropolit zagrebačko-ljubljanski g. dr Porfirije (Perić) uz prisustvo Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima i mnogobrojnog sveštenstva i monaštva Eparhije osečkopoljske i baranjske, te ostalih Eparhija SPC.

Izvor:  www.eparhija-osjeckopoljskabaranjska.hr