Sveta Liturgija u Crikvenici

Blagoslovom Nјegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog g. Gerasima, dana 15. novembra 2018. godine, služena je Sveta Litugija u hramu Svetog oca Nikolaja u Crikvenici.
Evharistijskim sabranjem načalstvovao je sveštenoslužitelj Alekander Korobejnik, nastojatelj hrama Svetog Fedora Usakova u Moskvi. Liturgiju su svojim pojanjem ulepšali članovi hora parohije riječke iz Rijeke.
Hram Svetog oca Nikolaja u Crikvenici sazidan je dobrotom plemenite gospođe Hartvig, udove ruskog poslanika u Kraljevini Jugoslaviji 1924. godine. Nakon nesrećnih dešavanja Drugog svetskog rata i bezbožničke vlasti koja nije bila naklonjena ni Crkvi a ni bratskom ruskom narodu, Moskovska patrijaršija darovala ga je Srpskoj pravoslavnoj crkvi Eparhiji gornjokarlovačkoj, a od 1991. godine, o hramu brine Srpska pravoslavna crkvena opština na Rijeci.