Sveta Arhijerejska Liturgija u Rijeci

Svetom Arhijerejskom Liturgijom koju je služio Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački gospodin Gerasim u hramu Svetog oca Nikolaja u Rijeci svečano je proslavljen Sveti prvomučenik i arhiđakon Stefan.

Preosvećenom Episkopu su sasluživali: protoprezviter-stavrofor Mićo Kostić, protoprezviter Jovan Galamić, protoprezviter Darko Dugonjić i đakon Nebojša Anđić.
Lepoti službe doprinelo je pojanje hora parohije riječke

Nakon osvećenja slavskih kolača i žita koje su spremili svečari sa parohije riječke, Episkop Gerasim se obratio prisutnima čestitajući im radosni hrišćanski praznik Rođenja Gospoda našega Isusa Hrista u čijem se poprazništvu nalazimo, dalje se Vladika osvrnuo na mučenje i smrt Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana, koji je prilikom svog kamenovanja molio za one koji ga ubijaju kroz reči: „Gospode! Ne uzmi im ovo za greh.“ (Dap, 7.59), poučivši pristune da ljubav treba da imamo prema svima, pa i prema svojim neprijateljima.