Sveta Arhijerejska Liturgija u Plaškom

U petu nedelju Velikog posta, dana 14. aprila, na praznik Svete Marije Egipćanke, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim služio je Svetu Liturgiju Svetog Vasilija Velikog u Sabornom hramu Vavedenja Presvete Bogorodice u Plaškom, drevnom sedištu Eparhije gornjokarlovačke.
Preosvećenom Gospodinu Episkopu sasluživali su: protoprezviter-stavrofor Jelenko Stojanović, protoprezviter Milan Simić, prezviter Darko Dugonjić, prezviter Saša Kremić i đakon Budimir Kokotović.
U svojoj Arhipastirskoj besedi na kraju sabranja, Episkop g. Gerasim poučio je verni narod o današnjem pročitanom Jevanđelju, istakavši podvige Svete Marije Egipćanke. Na kraju besede, Episkop je predstavio i uveo u dužnost novog paroha parohije plaščanske u Plaškom – prezvitera Sašu Kremića.
Nakon Liturgijskog sabranja upriličena je Trpeza LJubavi u parohijskoj sali za sve koji su svojim prisustvom uveličali današnji dan.