SASTANAK VEZAN UZ SARADNjU I DALjNjE AKTIVNOSTI NA PROJEKTU SPORTSKO – REKREATIVNOG CENTRA „RIBNjAK“ GOMIRJE

S ciljem realizacije razvojnog projekta povezivanja destinacije Kamačnik sa zonom turističko-sportske-rekreacijske namjene Musulini-jezero Ribnjak, Gomirje, u službenim prostorijama Grada Vrbovskog, gradonačelnik Dražen Mufić održao je prvi radni sastanak s Episkopom gornjokarlovačkim g. Gerasimom, njegovim suradnicima te projektanticom Kajom Šprljan Bušić iz Kreativnih krajobraza. Sastanku nažalost zbog bolesti, nisu prisustvovali pozvani predstavnici Javne ustanove Zavoda za prostorno uređenje Primorsko-goranske županije.

Nakon iznošenja projektnih ideja i razmjene mišljenja zaključeno je kako bi realizacija ovog projekta bila od velikog značaja za Grad Vrbovsko, a posebno za stanovništvo mjesta Gomirje. Projekt predviđa turističko-rekreativnu zonu, ekološkog turizma u kombinaciji s kulturnom i istorijskom baštinom Crkve Sv. Jovana Krstitelja i Manastirskog kompleksa . Nastavak saradnje kreće kroz izradu Idejnog rešenja. Po završetku sastanka izvršen je terenski obilazak lokacije.

Preuzeto sa: Grad Vrbovsko