Proslava Svetog proroka Ilije u Karlovcu

Na dan kada Pravoslavna Crkva proslavlja Svetog Proroka Iliju, u nedelju 02. 08. 2020. godine, Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, služio je Svetu arhijerejsku Liturgiju u Sabornom karlovačkom hramu.
Preosvećenom Gospodinu Arhijereju sasluživali su sveštenoslužitelji pri Sabornom hramu: protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter Darko Dugonjić i đakon Nebojša Anđić.
Po okončanju Svete Liturgije, vladika Gerasim obratio se sabranima, čestitavši im današnji praznik Svetog proroka Ilije, koji je bio preteča Gospoda Isusa Hrista, zbog čega se on u Svetom pismu i naziva pretečom. Ali je prorok Ilija i onaj koji će doći pred Drugi dolazak Gospoda Hrista – i tada će biti Nјegov preteča! Doći će prorok Ilija u najteže vreme! Koje je to vreme? Vreme odstupništva od Boga, vreme odstupništva od Crkve, istakao je vladika u svojoj besedi.