Proslava Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana u Rijeci

Dana 09. 01., kada naša Crkva molitveno proslavlja Svetog prvomučenika i arhiđakona Stefana, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju u Svetonikolajevskom hramu u Rijeci.

Preosvećenom Gospodinu Episkopu sasluživali su: arhimandrit Mihailo, protoprezviter-stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter-stavrofor Mićo Kostić, prezviter Jovan Galamić i đakon Budimir Kokotović.  Liturgiju su svojim pojanjem ulepšali članovi hora parohije riječke.

Nakon osvećenja slavskih kolača i koljiva u čast Svetog Stefana prvomučenika i arhiđakona, prigodnom besedom, svim prisutnim vernicima, Episkop g. Gerasim je čestitao današnji praznik i proizneo besedu o podvizima i stradanjima ovog divnog ugodnika Božijeg.

Foto: prof. Borislav Božić