Praznik Vaskrsenja Gospodnjeg u Karlovcu

Praznik Vaskrsenja Hristovog svečano i toržestveno je proslavljen 24. aprila 2022.godine, u Sabornom hramu Svetog Oca Nikolaja Mirlikijskog Čudotvorca u Karlovcu. Svetim Evharistijskim sabranjem je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G. Gerasim, kome su sasluživali: protoprezviter – stavrofor Radoslav Anđelić, protoprezviter – stavrofor Milidrag Stokanović, protoprezviter Darko Dugonjić, prezviter Saša Lončina i protođakon Nebojša Anđić.

Vaskršnju poslanicu Arhiepiskopa Pećkog, Mitropolita beogradsko-karlovačkog i Patrijarha srpskog Gospodina Porfirija i svih arhijereja Srpske Pravoslavne Crkve, upućenu sveštenstvu, monaštvu i svima sinovima i kćerima naše Svete Crkve, pročitao je protoprezviter-stavrofor Milidrag Stokanović.

Po zaamvonoj molitvi Episkop Gerasim je osvetio vaskršnja jaja i Artos, koji su simvol Vaskrsenja Hristovog, a po završetku Svete Liturgije, Vladika Gerasim je svim prisutnima čestitao najveći hrišćanski praznik riječima:

Hristos Vaskrse – Vaistinu Vaskrse!