Poseta predsednice Republike Srpske gđe Željke Cvijanović Petrinji, Glini i Majskim Poljanama

U sredu, 10. februara 2021. godine, Njegovo Preosveštensvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim se susreo sa predsednicom Republike Srpske gđa Željkom Cvijanović, ambasadorom BiH u Hrvatskoj g. Aleksandrom Vranješom, g. Mariom Đuragićem, šefom predstavništva Republike Srpske u Briselu, savetnicima predsednice gđe Željke Cvijanović g. Slavkom Mitrovićem i g. Dušanom Petrovićem, saborskim zastupnikom i predsednikom Samostalne demokratske srpske stranke prof. dr Miloradom Pupovcem, saborskom zastupnicom SDSS gđa Draganom Jeckov  u Petrinji, gradu, koji je protekle godine u decembru stradao prilikom jakih i razornih zemljotresa. Zajedno sa Episkopom g. Gerasimom, predsednica gđa Željka Cvijanović, uvaženi predstavnici političkog i društvenog života Republike Hrvatske i Srpske i protoprezviter-stavrofor Slaviša Simaković su u Petrinji posetili  hram Svetog Spiridona Čudotvorca koji je trenutno u izgradnji, a tom prilikom su posetili i parohijski dom u Petrinji koji je razrušen u zemljotresu.

Nažalost, mnogi ljudi su ostali bez svojih domova, a pored toga na prostoru Gline i Petrinje su razrušeni hramovi i crkveni objekti, koji su omogućavali život i rad Crkvenih opština.

Nakon obilaska Petrinje, Episkop g. Gerasim je zajedno sa uvaženim gostima  posetio i Glinu, hram Rođenja Presvete Bogorodice, gde ih je dočekao paroh glinski prezviter Goran Kalamanda.

U Majskim Poljanama kod Gline, vladika Gerasim i predsednica gđa Željka Cvijanović i drugi uvaženi gosti su posetili porodicu Kukoleča i tom prilikom  se detaljnije upoznali sa uslovima u kojima sada žive.

U prijatnom razgovoru Episkop g. Gerasim je detaljnije upoznao predsednicu sa nevoljama i stradanjem kako ljudi tako i svih hramova i svetinja Eparhije gornjokarlovačke. Posebna pažnja posvećena je temi obnove i pomoći narodu u ovoj teškoj situaciji.

Predsednica gđa Željka Cvijanović je pokazala interesovanje, solidarnost  i dobru  nameru za pomoć ljudima i obnovu svetinja i objekata Eparhije gornjokarlovačke.