Pomoć za verni narod petrinjske parohije

U cilju pružanja pomoći stanovništvu čiji su domovi pretrpeli oštećenja u zemljotresu koji je 29. decembra 2020. godine pogodio Baniju, Crkvena opština u Petrinji preduzela je niz akcija koje je finansijski podržalo bratstvo Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja iz Čikaga na čelu sa ocem Darkom Spasojevićem, srpska dijaspora iz Sidneja i Humanitarna organizacija „Srbi za Srbe“ iz Beograda.

Sredstvima HO „Srbi za Srbe“ u ukupnom iznosu od 23.630,00 evra, osiguran je građevinski materijal za izgradnju nove kuće porodice Slijepčević iz Gornje Pastuše, dogradnju kuće porodice Sekulić iz Begovića i izgradnju zgrade ekonomije porodice Keleuva iz Velikog Šušnjara.

Sredstvima srpske dijaspore iz Sidneja i Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja iz Čikaga omogućena je nabavka aparata bele tehnike i građevinskog materijala za 62 porodice, čime je delimično olakšana teška svakodnevnica ljudi koji su ostali bez krova nad glavom ili sa većim oštećenjima na svojim domovima.

Protojerej Saša Umićević, paroh petrinjski