Pomozimo obnovu hrama u Radovici

Obaveštavamo sve parohijane parohije radovičke, one koji žive u parohiji i sve ostale u rasejanju, kao i sve blagočestive i pobožne pravoslavne hrišćane da smo priveli kraju pripremne radove za onovu hrama Pokrova Presvete Bogorodice u Radovici.

Istorijat hrama:

Na mestu današnjeg hrama nalazio se drveni hram Preobraženja Gospodnjeg, sagrađen 1857. godine, koji je spaljen 1941. godine od strane ustaša.
Sadašnji hram sagrađen je 1966. godine i osvećen od blaženopočivšeg Episkopa gornjokarlovačkog Simeona i posvećen je Prazniku Pokrova Presvete Bogorodice. Zadnja veća obnova hrama bila je 1980. godine i od tada slava i hvala Bogu odolijeva vremenu, ali je došlo krajnje vrijeme da se pristupi njegovoj obnovi.

Pozivamo sve parohijane parohije kolarićke i radovičke iz zemlje i rasejanja, kao i sve prijatelje naše Eparhije i parohije da se uključe u akciju, kako bi sakupili sredstva za početak radova.

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkpa gornjokarlovačkog g. Gerasima, obnovu hrama će voditi jerej Branko Santrač, paroh kolarićki uz pomoć bivšeg paroha radovičkog protojereja-stavrofora Miće Kostića, paroha I parohije riječke. Napominjemo da svaka obnova hrama istovremeno duhovno obnavlja i sve njegove obnovitelje.
Priložnici iz Srbije svoje priloge mogu uplatiti na račun u Srbiji br: (200-2723110111033-97). PIB: (102793572) Poštanska štedionica, račun Eparhije gornjokarlovačke, a svi ostali na račun Crkvene opštine Kolarić u Hrvatskoj, Raiffeisen bank, IBAN BR: HR8724840081502013131, broj računa: 1502013131, swift: RZBHHR2X.

Svim priložnicima zahvaljujemo i molimo se Gospodu da njihovu ljubav nagradi Svojim blagoslovom i svakolikim dobrom.

NAPOMENA: Molimo sve priložnke da na uplatnici obavezno naznače „Za obnovu hrama u Radovici“ i da snime uplatnicu i snimak pošalju jereju Branku Santraču, pr. parohu kolarićkom na: facebook, viber ili whatsApp. (Mob. 00 385 95 797 25 49) ili na
E-mail: [email protected].

jerej Branko Santrač,