Plivanje za Časni krst u parohiji pulsko-perojskoj

Nastavljajući tradiciju i ove godine u parohiji pulsko –perojskoj organizovano je plivanje za Časni krst. U ovogodišnjem plivanju učestvovalo je devetoro plivača. Plivanje za Časni krst u našoj parohiji organizujemo osmi puta. Iako plivanje nije takmičarskog karaktera, „pobjednica“ ovogodišnje manifestacije Jelisaveta, ističe da joj ovaj događaj mnogo znači, a kao mali znak pažnje, uručen joj je i skroman dar , kao trajno sjećanje na današnji dan. Sveštenik Goran Petković se zahvalio svim učesnicima, kao i vjernom narodu koji je prisustvovao današnjem obilježavanju praznika. Po završetku plivanja, po izlasku iz hladne morske vode, druženje je nastavljeno uz topli čaj i posluženje za sve prisutne, koje je pripremio sveštenik sa porodicom.

protoprezviter-stavrofor Goran Petković