Oštećena kapela i parohijski dom u Petrinji

Nekoliko snažnih zemljotresa 28. i 29. decembra pogodilo je grad Petrinju, te je tom prilikom nanesena šteta Crkvenoj opštini u Petrinji.  Usled potresa stradao je hram Svetog oca Nikolaja koji se nalazi u Petrinji na groblju, takođe je stradao i parohijski dom u kome se privremeno nalazi kapela posvećena Svetom Spiridonu, u istom domu je živio i parohijski sveštenik  sa porodicom prezviter Saša Umićević.
Episkog Gerasim je 29. decembra  pre drugog potresa posetio parohijski dom i kapelu  te se uverio  u materijalnu štetu koja je nanesena u jučerašnjem zemljotresu, i tom prilikom dogovorio sanaciju iste. Međutim, kako je došlo do novih potresa dom je u mnogo većoj meri uništen i svaka dalja obnova je upitna.
U prilogu  se nalaze fotografije nastale 29. decembra prepodne, pre nego što je grad Petrinju pogodio drugi snažan zemljotres koji je u znatno većoj meri oštetio hram i parohijski dom.