Osvećenje Krsta u Petrinji

U petak 25. juna 2021. godine, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim posetio je Petrinju i tom prilikom osvetio Krst za novi hram Sv. Spiridona Čudotvorca. Tokom posete, Episkop g. Gerasim se upoznao sa dinamikom radova na izgradnji i izrazio nadu da će hram u što skorije vreme biti stavljen u bogoslužbenu funkciju, kako bi verni narod petrinjske parohije, nakon punih 30 godina od miniranja prethodnog hrama, konačno dobio svoju svetinju.

Budući da su svi funkcionalni hramovi na području petrinjske parohije u većoj meri ili u potpunosti oštećeni u snažnom zemljotresu koji je 29. decembra 2020. godine pogodio Baniju, ovaj hram će do konačne obnove pomenutih hramova biti jedino mesto redovnih molitvenih sabranja.

Kako se ne bi prekidao bogoslužbeni kontinuitet, sva bogosluženja se trenutno obavljaju u iznajmljenom prostoru privatne kuće, u kojoj je ujedno smešten i sveštenik sa svojom porodicom.