Nalaganje Badnjaka u Petrinji

Danas na Badnji dan 2021. godine Gospodnje, Episkop gornjokarlovački gospodin Gerasim u razrušenoj Petrinji uz sasluženje sveštenstva Eparhije gornjokarlovačke i prisustvo vernog naroda naložio je Badnjak ispred grobljanskog hrama Svetog oca Nikolaja u Petrinji.

Molitvenom sabranju prisustovali su: potpresednik vlade i ministar branitelja gospodin Tomo Medved-izaslanik premijera Republike Hrvatske, potpresednik vlade iz redova Srpske nacinalne manjine gospodine Boris Milošević, ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine gospodine Darko Horvat, izaslanik predsednika Republike Hrvatske, izaslanik predsednika Hrvatskog Sabora, saborski zastupnik i predsednik Samostalne demokratske srpske stranke gospodin Milorad Pupovac, župan Sisačko-moslovačke županije gospodin Ivo Žinić, gradonačelnik Petrinje gospodin Darinko Dumbović te mnogobrojni novinari.

Nakon nalaganja badnjaka prisutnima su se obratili: predsednik Samostalne demokratske srpske stranke gospodin Milorad Pupovac potpresednik vlade iz redova Srpske nacinalne manjine gospodine Boris Milošević, gradonačelnik Petrinje gospodin Darinko Dumbović i Episkop gornjokarlovački gospodine Gerasim.