Vladika Gerasim u obilasku Petrinje, Gline, Vrginmosta i Kolarića

U sredu, dana 29. 07. 2020. godine Nјegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim obišao je građevinske radove na parohijama petrinjskoj, glinskoj, topličkoj i kolarićkoj u Arhijerejskom namesništvu karlovačkom.
U Petrinji, vladika Gerasim obišao je radove na izgranji hrama Svetog Spiridona Čudotvorca, nakog čega se uputi u Glinu gde je obišao radove na unutrašnjoj obnovi parohijskog doma. Nakon posete Petrinje i Gline, vladika se uputio u Vrginmost gde je obišao radove na novopodignutom hramu Sabora Srba Svetitelja. Na povratku za Karlovac, posetio je Kolarić i upoznao se sa unutrašnjim uređenjem hram Vaznesenja Gospodnjeg.
Episkop Gerasim je izrazio veliko zadovoljstvo i nadu da će rad i trud parohijskih sveštenika i naroda, Božjim blagoslovom uroditi polodom.