„Veronaučna olimpijada“ za kraj školske godine

U subotu, 09. juna 2018. godine, u školskom dvorištu u Jabukovcu održana je tradicionalna „veronaučna olimpijada“ povodom kraja školske godine na kojoj su aktivno učešće uzeli učenici veronauke iz O.Š. Jabukovac sa svojim drugarima iz drugih škola.
Za uloženi trud pri savladavanju novog gradiva, kao i za humanitarni rad u kojem su tokom školske godine bili izuzetno aktivni učenici su bili nagrađeni pohvalnicama, dok su za učešće na „veronaučnoj olimpijadi“ bili nagrađeni medaljama.
U koordinaciji sa nadležnim parohom petrinjskim igre je osmislio i vodio nastavnik Fizičkog vaspitanja Emir Trklja.
Nakon igara, u seoskom Društevnom domu, za sve prisutne pripremljen je svečani posni ručak, koji su pripremili članovi KUD-a „Zvuci Banije“ iz Jabukovca uz pomoć drugih majki.

Protojerej Saša Umićević, paroh petrinjski