ČASOPIS: KRKA

Jo� jedno glasilo eparhije Dalmatinske

Uvodna riječ i blagoslov za časopis "KRKA"
U okviru Istine - izdavačke kuće eparhije Dalmatinske, pored na�eg bogoslovskog magazina "Istina", blagodaću Bo�ijom, evo počinje da izlazi i na�e drugo glasilo - "Krka".
Osnovna koncepcija časopisa će biti
bogoslovsko-pastirska i pratiće �ivot Crkve i na�eg naroda u eparhiji Dalmatinskoj. Izlaziće četiri puta godi�nje: o Bo�iću, Vaskrsu, Preobra�enju i Svetom arhangelu Mihailu. Pored �tampanja ovog časopisa, u izdavačkoj kući "Istina", pripremamo i druge projekte, od kojih je svakako najva�nije izdavanje sabranih djela episkopa Dalmatinskog dr. Nikodima Mila�a, a i drugih svetootačkih djela i djela savremenog bogoslovlja Crkve, koja su danas postala neophodna duhovna hrana, kako bogoslovima i teolozima, tako i svim vjerujućim hri�ćanima, gladnim i �ednim Riječi Bo�ije.
Nadamo se da će časopis "Krka" ispuniti svoju misiju i da će riječju i slikom biti svjedočanstvo o �ivotu i podvigu Srpske Pravoslavne Crkve i naroda u eparhiji Dalmatinskoj.

S blagoslovom Bo�ijim,
episkop Dalmatinski i administrator gornjokarlovački

+Fotije

SADR�AJ:

Besjeda episkopa Dalmatinskog G. Fotija na Preobra�enje u manastiru Krki 2003. g.; Učenje svetog Grigorija Palame o čoveku; Vasilije Veliki; Nikola Tesla i Kistanje; Ferman iz Stambola �titi manastir; Obnovljena bogoslovija; Vratimo li se - opstaćemo!; Opstrukcija na lokalnom nivou; Svečanost za Preobra�enje; Opet centar duhovnog narodnog �ivota; Nijedno zlo dovijeka; Obnova hrama u Mokrom polju; Proslava svete Petke u Bjelini; Hramovna slava Pokrova Presvete Bogorodice u Kninu; Hram Uspenja Presvete Bogorodice u Dicmu; Hram Uspenja Presvete Bogorodice u Ublama; Hram sv. apostola Petra i Pavla u Broćancu; Hram sv. Ilije na Zeleovu; Obnova hrama u Čistoj Maloj; Vijesti iz pravoslavnog svijeta; Ikona Paola Venecijana u Splitu; Volja za opstanak; Slu�enje njegovog preosve�tenstva; Adresar.

Copyright � 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.