Parohija Drežnica

Crkva Roždestva Presvete Bogorodice u Drežnici sagrađena je 1842. godine. Do 1940. godine, parohiju drežničku su opsluživala po dva sveštenika. Posljednji su bili Miloš i Đorđe Žutić. Zvonik je miniran i srušen početkom 1942. godine, a ostali dio crkve je spaljen 1944. godine. Nakon rata ostale su samo ruševine. Inicijative za obnovu hrama nije bilo sve do 1989. godine. Obnovu sa inicijativnim odborom, prema projektu arhitekte Predraga Peđe Ristića započeo je sveštenik Mile Perenčević. Godine 1993. godine ponovnu inicijativu za izgradnju hrama Roždestva Presvete Bogorodice u Drežnici, pokreće sveštenik Miloš Orelj paroh drežnički. Na hramu je obnovljen zvonik, koji je sa novim zvonima osvetio Episkop dalmatinski i administrator Eparhije gornjokarlovačke G.G. Fotije 21. septembra 2001. godine. Obnova hrama je u toku.

Copyright © 2003 Gornjokarlovačka Eparhija.