Sveta Arhijerejska Liturgija na Rijeci

* 06. 09. 2009 god.

Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački G.G. Gerasim služio je u Nedelju XIII po Duhovima Svetu Arhijerejsku Liturgiju u hramu Svetog Nikolaja na Rijeci uz sasluženje protoprezvitera Miće Kostića paroha parohije riječke, prezvitera Bratislava Đorđevića, paroha parohije III paraćinske, prezvitera Slađana Nikića, paroha parohije otočačke i prezvitera Gorana Slavnića, paroha parohije II karlovačke.

Episkop Gerasim u svojoj besedi pozdravio je verni narod koji se u velikom broju sabrao da bi učestvovao u Svetoj Evharistiji a deci polaznicima pravoslavnog katihizisa čestitao početak školske godine kako bi bili na ponos svojoj Svetoj Crkvi i svome narodu.

Nakon Svete Liturgije Njegovo Preosveštenstvo Episkop Gerasim osvetio je prostorije Srpske pravoslavne Crkvene opštine na Rijeci.