Proslava Vaznesenja Gospodnjeg - Spasovdana na Kolariću

* 28. 05. 2009 god.

Povodom praznika Vaznesenja Gospodnjeg-Spasovdana, Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački  G. Gerasim služio je Svetu Arhijerejsku Liturgiju na Kolariću uz sasluženje protoprezvitera Miroslava Babića, paroha parohije kolarićke, prezvitera Nikole Malobabića paroha parohije kostajničke i prezvitera Gorana Slavnića, paroha parohije II karlovačke.

Svojom besjedom, Episkop Gerasim čestitao je praznik vjernom narodu koji se sabrao na Svetoj Evharistiji naglasivši da Vaznesenje Hristovo predstavlja i vaznesenje cijelog ljudskog roda i Njegovo uvođenje u Carstvo budućeg vijeka.

Nakon lomljenja slavskog kolača, u tradicionalnoj litiji izvršeno je trokratno ophođenje oko hrama a zatim je za vjerni narod priređena i trpeza ljubavi.