+Ep. Atanasije, man. Tvrdoš, Nedelja Svih Svetih, 2008

+++

Istinski pobožni, crkveno, svetosavski savjesni ljudi u našoj Crkvi zapanjeni su novonastalom halabukom u dijelu Žičke Eparhije, koju izaziva grupica (ili par grupica, koje pretaču „iz šupljeg u prazno“, kao oni Miraševi, s putujućim autobusom) psevdozilotâ, sektaša po mentalitetu, po ponašanju sasvim tuđem Pravoslavlju, a što nesrećna, plaćenička mas-medija „proevropske“ Srbije itekako naduvavaju, repriziraju – kao da je to glavni problem Srbije i Srpkog naroda, i to u momentu dok Kosovski požar gori i spaljuje savjesti, uz podršku istih proevropskih mas-medija, raznoraznih vladinih i nevladinih Evroslinavaca, za koje ne postoji, i treba da nestane, Srbija na Istoku, i Balkan kao kolevka Evrope, a da ostane samo bijedno epigonstvo trabanata onih koji su nas juče zdušno bombardovali zbog sumanutog, njima a ne narodu služećeg komunjare.

Crkveni ljudi se pitaju (bio nam je u poseti, u Ostrogu i Tvrdošu, pun autobus vjernika upravo iz Požege): Kakvi to mediokritetski mentaliteti brukaju Srbiju u ime „predanja Crkve“, u ime tobože „odluke Sabora“, koju nisu ni dobro pročitali, a kamoli shvatili, jer, i takva kako je sročena, odluka Sabora govori samo o „vjekovnom poretku naše Crkve“, a ne o jučerašnjem, skorojevićskom, umišljenom tzv. „starom načinu služenja“, sektaški shvaćenom „poretku“ Liturgije – kakvoga nema ni u srpskom Sinodskom Služebniku (ni onom o. Justina) – koji „/bez/poredak“ po neznanju i ignoranciji liturgijsko-kanonskog reda i poretka u Crkvi nameće sekta konvulzivnih „duhovnika“, i njihovih suflera, odmetnutih i jednih i drugih od svojih kanonskih Episkopa...

Pročitaj cijeli tekst!!!