Silazak Svetog Duha na Apostole - Duhovi

Na pedeseti dan po svetlom Vaskrsenju Hristovom, u Srpskim Moravicama svetu arhijerejsku Liturgiju slu�io je preosve�teni episkop gornjokarlovački g. Gerasim uz saslu�enje sve�tenstva i mona�tva eparhije gornjokarlovačke. U svojoj besedi vladika je govorio uop�te o prazniku Perdesetnice naglasiv�i pritom spasonosno dejstvo Svetoga Duha u Crkvi i na svakom od nas ponaosob.

Vladika je govorio i o homogenizaciji na�e srpske zajednice u ovom kraju ali i �ire. Istakao je značaj mladih u Crkvi koji prije svega treba da se okupljaju u svojoj crkvi koja je ovom prilikom pomogla mladoj �ahistkinji Suzani Po�muga, odlazak na svetsko kadetsko prvenstvo �ahista u Vijetnamu.

Na drugi dan Duhova Njegovo Preosve�tenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim je u manastiru Presvete Bogorodice Trojeručice slu�io svetu arhijerejsku Liturgiju uz saslu�enje jeromonaha Nauma, sabrata manastira.

Nakon Liturgije vladika je pozdravio prisutne čestitav�i im ovaj praznik.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.