Silazak Svetog Duha na Apostole - Duhovi

Na pedeseti dan po svetlom Vaskrsenju Hristovom, u Srpskim Moravicama svetu arhijerejsku Liturgiju služio je preosvešteni episkop gornjokarlovački g. Gerasim uz sasluženje sveštenstva i monaštva eparhije gornjokarlovačke. U svojoj besedi vladika je govorio uopšte o prazniku Perdesetnice naglasivši pritom spasonosno dejstvo Svetoga Duha u Crkvi i na svakom od nas ponaosob.

Vladika je govorio i o homogenizaciji naše srpske zajednice u ovom kraju ali i šire. Istakao je značaj mladih u Crkvi koji prije svega treba da se okupljaju u svojoj crkvi koja je ovom prilikom pomogla mladoj šahistkinji Suzani Pošmuga, odlazak na svetsko kadetsko prvenstvo šahista u Vijetnamu.

Na drugi dan Duhova Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim je u manastiru Presvete Bogorodice Trojeručice služio svetu arhijerejsku Liturgiju uz sasluženje jeromonaha Nauma, sabrata manastira.

Nakon Liturgije vladika je pozdravio prisutne čestitavši im ovaj praznik.