Vaskr�nja poslanica 2008. godine

O VASKRSU 2008.
GODINE

P A V L E

PO MILOSTI BO�IJOJ PRAVOSLAVNI ARHIEPISKOP PEĆKI, MITROPOLIT BEOGRADSKO-KARLOVAČKI I PATRIJARH SRPSKI, SA SVIM ARHIJEREJIMA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE, SVE�TENSTVU, MONA�TVU I SVIMA SINOVIMA I KĆERIMA NA�E SVETE CRKVE: BLAGODAT, MILOST I MIR OD BOGA OCA, I GOSPODA NA�EGA ISUSA HRISTA, I DUHA SVETOGA, UZ RADOSNI VASKR�NjI POZDRAV:
HRISTOS VASKRSE!
VAISTINU VASKRSE!

Danas se sve i sva ispuni svjetlo�ću: i nebo, i zemlja, i podzemni svijet.
Stoga neka sva tvorevina praznuje Vaskrsenje Hristovo, jer se njime učvr�ćuje.

Ovim riječima velikog crkvenog pjesnika čestitamo vam Praznik Hristovog Vaskrsenja i pozdravljamo vas, draga djeco duhovna, sveradosnim pozdravom:

HRISTOS VASKRSE!

Poslije Velikog Petka, najveće tragedije čovječanstva, ali i slave Bo�je, kada je čovjek bio nemilosrdni sudija Ljubavi Bo�joj, kada je osudio na smrt Bogočoveka Hrista, kada su la�, prevara i obmana htjeli da likuju nad Raspetim Hristom, kada su se nebo, i zemlja, i podzemni svijet postidjeli nedjel� roda ljudskoga i tama sve obuzela � evo nam Dana PROLASKA i PRELASKA Bogočoveka Hrista iz smrti u �ivot, iz tame groba u svjetlost Dana. Evo Dana nad danima, Vremena nad vremenima, kada Vaskrsli Gospod pokida okove grijeha, smrti i đavola, kojima čovječanstvo, a sa njim i cjelokupna priroda, bjehu okovani! Evo Dana na�e slobode i radosti! Vaskrsenjem Hristovim sve i sva ispuni se novom svjetlo�ću vječnog �ivota. Zato, radujmo se i veselimo se Pashi Gospodnjoj, Prazniku slobode i �ivota! Su�nji tame najvi�e se raduju slobodi svjetlosti. Vaskrsenjem Hristovim pobijeđena je vjekovna nepravda koju su grijeh i smrt nanosili čoveku. Sveti apostol Pavle u vaskr�njem ushićenju pobedonosno pita: Smrti, gde ti je �alac? Ade, gde ti je pobeda? Nema ih! � jer je �alac smrti polomljen, ad ispra�njen, a su�nji ada oslobođeni...

...::POSLANICA::..

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.