Na  hramu Svetog Georgija u Otočcu polupani prozori

Dana 16/17. februara 2008 godine, u kasnim večernjim satima, na hramu Svetog velikomučenika Georgija u Otočcu, polupana su stakla na prozoru iznad ulaznih vrata. Kao sredstvo za izvršenje ovog vandalskog čina na spomeniku kulture Republike Hrvatske  korišteno je kamenje, a njegovi izvršioci su ponovo ''nepoznati''. Parohijski sveštenik o. Slađan Nikić o ovom događaju odmah je obavijestio  policiju  koja je izašla na lice mesta i izvršila uviđaj. Budući da su se ovakva nedjela već nekoliko puta dešavala na pomenutom hramu, od gradskih vlasti Otočca traženo je da se oko hrama postavi gradska rasvjeta. Iz nepoznatih razloga čelnici grada ovaj zahtjev Crkvene opštine nisu ispunili a hram je i dalje prepušten na milost i nemilost ''noćnih šetača''.