Na  hramu Svetog Georgija u Otočcu polupani prozori

Dana 16/17. februara 2008 godine, u kasnim večernjim satima, na hramu Svetog velikomučenika Georgija u Otočcu, polupana su stakla na prozoru iznad ulaznih vrata. Kao sredstvo za izvr�enje ovog vandalskog čina na spomeniku kulture Republike Hrvatske  kori�teno je kamenje, a njegovi izvr�ioci su ponovo ''nepoznati''. Parohijski sve�tenik o. Slađan Nikić o ovom događaju odmah je obavijestio  policiju  koja je iza�la na lice mesta i izvr�ila uviđaj. Budući da su se ovakva nedjela već nekoliko puta de�avala na pomenutom hramu, od gradskih vlasti Otočca tra�eno je da se oko hrama postavi gradska rasvjeta. Iz nepoznatih razloga čelnici grada ovaj zahtjev Crkvene op�tine nisu ispunili a hram je i dalje prepu�ten na milost i nemilost ''noćnih �etača''.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.