Proslava svetog Save u parohiji srpskomoravičkoj

Ovogodi�nja proslava Svetoga Save prvoga Arhiepiskopa i prosvjetitelja srpskog svečano je proslavljena u Srpskim Moravicama. Za razliku od ranijih godina svečana akademija sa recitacijama i duhovnim pjesmama odr�ana je odmah nakon Svete liturgije. �elja nam je bila da djeca a njih je ove godine bilo 130 zajedno sa svojim roditeljima i ostalom rodbinom uzmu uče�ća na Svetoj liturgiji i tako zablagodarimo Bogu �to nam je u jednom va�nom trenutku istorije podario najboljega sina na�ega naroda. U prepunom hramu i po relativno toplom vremenu za ovo doba godine duhovna radost je bila neopisana. U svojoj propovjedi nadle�ni paroh je obraćajući se djeci i roditeljima prvenstveno naglasio Hristove riječi: �Pustite djecu da dolaze k meni, jer je takvih carstvo nebesko�. Obzirom da 98 učenika pohađa časove vjeronauka i danas im je nagla�eno da je Sveti Sava na� put, na� svetionik i na� propovjednik koji neprestano bdije pred Prestolom Vi�njega ne samo za svoj rod već i za cijeli ljudski rod jer zemaljski �ivot Svetoga Save upravo je tako i svjedočio. Nakon kulturnog programa djeci su podjeljeni paketići, a sponzori ove godine su Srpsko nacionalno vijeće grada Vrbovskoga sa jo� trojicom vjernika na čemu im se najiskrenije zahvaljujemo.

paroh srpskomoravički
protojerej-stavrofor Jelenko Stojanović

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.