Proslava svetog Save u parohiji srpskomoravičkoj

Ovogodišnja proslava Svetoga Save prvoga Arhiepiskopa i prosvjetitelja srpskog svečano je proslavljena u Srpskim Moravicama. Za razliku od ranijih godina svečana akademija sa recitacijama i duhovnim pjesmama održana je odmah nakon Svete liturgije. Želja nam je bila da djeca a njih je ove godine bilo 130 zajedno sa svojim roditeljima i ostalom rodbinom uzmu učešća na Svetoj liturgiji i tako zablagodarimo Bogu što nam je u jednom važnom trenutku istorije podario najboljega sina našega naroda. U prepunom hramu i po relativno toplom vremenu za ovo doba godine duhovna radost je bila neopisana. U svojoj propovjedi nadležni paroh je obraćajući se djeci i roditeljima prvenstveno naglasio Hristove riječi: „Pustite djecu da dolaze k meni, jer je takvih carstvo nebesko“. Obzirom da 98 učenika pohađa časove vjeronauka i danas im je naglašeno da je Sveti Sava naš put, naš svetionik i naš propovjednik koji neprestano bdije pred Prestolom Višnjega ne samo za svoj rod već i za cijeli ljudski rod jer zemaljski život Svetoga Save upravo je tako i svjedočio. Nakon kulturnog programa djeci su podjeljeni paketići, a sponzori ove godine su Srpsko nacionalno vijeće grada Vrbovskoga sa još trojicom vjernika na čemu im se najiskrenije zahvaljujemo.

paroh srpskomoravički
protojerej-stavrofor Jelenko Stojanović