Sastanak sveštenstva i monaštva Eparhije gornjokarlovačke

U manastiru Gomirje, 24. decembra o.g. pod predsjedništvom Njegovog Preosveštenstva Episkopa gornjokarlovačkog G.G. Gerasima, održan je sastanak  sveštenstva i monaštva Eparhije gornjokarlovačke. Nakon molitve, u uvodnoj riječi Episkop Gerasim je pozdravio sve prisutne sveštenike, a potom iznio kratak pregled najvažnijih dešavanja u protekloj godini.

Posle toga sveštenici su podnosili izvještaje o stanju na svojim parohijama a koji se tiču obnove hramova i parohijskih domova, vršenja bogosluženja i obreda, izvođenja nastave vjeronauke u školama, kao i povrata izbjeglog i raseljenog stanovništva na svoja ognjišta. Na kraju sastanka Episkop je područnom sveštenstvu Eparhije gornjokarlovačke čestitao predstojeće Božićne i novogodišnje praznike.