Organizovan dolazak Ruskog hora u parohiju pulsku

U proteklih desetak dana u parohiji pulskoj na čelu sa svojim dirigentom G. Andrejem Gorjačevim, boravio je poznati ruski Kamerni hor ''Pokrov'' iz grada Zveningrada (Zveningorod) blizu Moskve.

Blagoslovom Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog G. Gerasima, a dobročinstvom dvojice vernika iz Moskve, koji su i finansirali avio-karte, te u dogovoru sa parohom pulskim Goranom Petkovićem, osmočlani hor bio je sme�ten u parohijskom domu u Peroju. Vernici parohije pulske imali su priliku slu�ati hor koji je pojao u toku tri Svete Liturgije u hramu Sv. Nikole u Puli, te hramu Sv. Spiridona u Peroju. Sveta Liturgija slu�ena je na crkveno-slovenskom jeziku. Hor je pored hramova imao priliku obići i istorijske znamenitosti grada Pule, Fa�ane te ovog dela Istre.

Vidno zadovoljan boravkom u parohiji pulskoj, dirigent G. Andrej Gorjačev izrazio je svoje zadovoljstvo, te zahvaljujući se na gostoprimstvu, obećao da će se i  u budućnosti rado odazvati svakom na�em pozivu.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.