Saop�tenje za javnost povodom
izjava glasnogovornice PU Karlovačke

Po�to su se u hrvatskim medijima, pojavili napisi o navodnoj ''tuči pravoslavnih svećenika u Karlovcu'', koje je prvo prenela Radio Mre�nica, a zatim i dnevne novine Jutarnji List, a potom ih u svojoj informativnoj emisiji prenosi i Nova TV, pozivajući se na izjave date za medije od strane glasnogovornice Policijske Uprave karlovačke Tanje Petrić, du�nost nam je radi istine reći sledeće:

Ako je tako izjavila glasnogovornica Policijske Uprave karlovačke, kako prenose mediji, mo�emo reći da je izjava potpuno neistinita i zlonamerna, �to nas posebno zabrinjava. Do tuče nije do�lo, nego je do�lo do verbalnog, a zatim i fizičkog napada na zgradu episkopije i na Episkopa, od strane Dragana Antonića, biv�eg paroha pla�čanskog. Po�to je biv�i paroh pla�čanski izvr�io fizički napad na crkvene institucije, shodno tome on će snositi odgovornost prema pravilima propisanim u crkvenom zakonodavstvu.

Ne zabrinjava nas �to mediji izvrću istinu i prave od svega senzaciju radi prodaje �tampe, nego nas zabrinjava da iz policijskih izvora javnost ne mo�e da sazna istinu i biva krivo obave�tena. Sa zaprepa�ćenjem smo primetili, da karlovačka policija ne primenjuje iste kriterije kad je reč o objavi imena učesnika nekog događaja. Kada je reč o kriminalcima ili  nekim drugim akterima nelepog zbivanja, imena učesnika se navode u inicijalima, a kada je reč o Srbima i Pravoslavnoj crkvi onda se imena i prezimena iznose u celosti protivno zakonima u dr�avnom zakonodavstvu. Po�to je to i ovaj put učinjeno, ukoliko bi pravo i pravda bili na snazi, trebalo bi da za to neko i odgovara.

Info slu�ba
Eparhije gornjokarlovačke

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.