U Donjem Budačkom proslavljena slava
Eparhije gornjokarlovačke

Na praznik Sve�tenomučenika Save gornjokarlovačkog (17. jula), Arhijerejskom Liturgijom u hramu Svetih apostola Petra i Pavla u Donjem Budačkom, proslavljena je eparhijska slava Eparhije gornjokarlovačke. Svetu Arhijerejsku Liturgiju slu�io je Njegovo Preosve�tenstvo Episkop slavonski g.g. Sava, uz saslu�enje Njegovog Preosve�tenstva Episkopa gornjokarlovačkog g.g. Gerasima, te sve�tenstva i mona�tva područne Eparhije.
    Ovom prilikom na malom vhodu, Episkop Gerasim je jereja Dalibora Tanasića � paroha koreničkog, zbog njegovih posebnih zasluga odlikovao činom protojereja. Po zaamvonoj molitvi, izvr�eno je rezanje slavskog kolača i osvećenje slavskog �ita.
    U svojoj besedi Episkop Gerasim je pozdravio sve prisutne, posebno se zahvaliv�i Episkopu slavonskom Savi �to je na�ao vremena da poseti Eparhiju gornjokarlovačku i uzme uče�ća u ovoj svečanosti. Poseban naglasak stavljen je na mučeničko stradanje sve�tenomučenika Save (Trlajića)  kao i na stradanj vernika Eparhije gornjokarlovačke kako u Drugom svjetskom ratu, tako i u ovom poslednjem.
     Po zavr�noj Liturgiji, u prostorijama parohijskog doma u Donjem Budačkom, priređena je slavska trpeza ljubavi za sve goste.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.