Osvećenje crkve Svetog apostola Pavla
Obnovljenje drevnog manastira iz IV veka
15.
jul 2007. god.

Ovo Sveto mjesto posvećeno Svetim Prvovrhovnim Apostolima Petru i Pavlu pro�av�i kroz vijekove pune isku�enja moglo bi progovoriti ba� kao Pavle �to ču od Gospoda: �Dosta ti je blagodat moja, jer se sila moja u nemoći pokazuje savr�ena.� (Kor.12,9) Takođe bi sa Petrom mogli ispovijediti i reći u ime svih vjernih koji ga osnova�e, koji ga pohodi�e, koji se ovdje kr�tavahu i priče�ćivahu, u ime svih koji preminu�e sa nadom na Vaskrsenje i �ivot vječni, kao obnovitelji mogli vozglasiti Gospodu na�em: �Ti si Hristos, Sin Boga �ivoga.�(Mt.16,16), a mi svi danas u obnovljenom Hramu mogli bi čuti onu istinu o Crkvi Svetoj : �..da je vrta paklena neće nadvladati�.(Mt.16,18)
   U radosti obnovljenja i pokajanja pozdravimo danas jedan drugoga braćo i recimo Slava Bogu na�em, Svesvetoj Trojici, Ocu i Sinu i Svetom Duhu.

Episkop ZHiP G. Grigorije
Trebinje, 15. jula 2007.g.

U Manastiru Sv. Apostola Petra i Pavla u Petrovom Polju u Trebinju danas je osvećena obnovljena crkva Sv. Apostola Pavla iz IV vijeka. Osve�tanje je obavio Episkop ZhiP G. Grigorije uz saslu�ivanje Episkopa budimljanskog G. Joanikija, Episkopa gornjokarlovačkog G. Gerasima, umirovljenog Episkopa Atanasija, mnogobrojnog sve�tenstva, te uče�ćem mno�tva naroda.
   Iguman Porfirije iz Verie (Grčka) sa blagoslovom svog Mitropolita za ovu priliku je donio mo�ti Sv. Apostola Petra i Pavla i Sv. Jovana Zlatousta kao veliki blagoslov ovom osvećenju i na cjelivanje vjernom narodu.
   Osve�tanju Crkve Sv. Apostola Pavla prisustvovali su ktitor Crkve g. Rodoljub Dra�ković, predsjedavajući Vijeća ministara BiH g. Nikola �pirić, g. Jovo Turanjanin , Dejan Bodiroga , Du�an Savić te mnogobrojni gosti i prijatelji, kao i veliki broj vjernog naroda. Poslije Svete Liturgije pozdravljajući prisutne goste i narod Episkop Grigorije se prije svega zahvalio ktitoru g. Rodoljubu Dra�koviću darujući mu krst-orden Sv. Apostola Pavla, da bi potom uručio vi�e povelja-zahvalnica pojedincima i institucijama koji su pomogli pri obnovi Crkve. Uz trud igumanije Manastira mati Pavle i sestrinstva svi prisutni su poča�ćeni zajedničkom trpezom ljubavi.
   Potom je uslijedio svečani program uz uče�će folklorne grupe iz Petrova Polja, pjevačkog ansambla i orkestra iz Nevesinja te djevojčice Milice Radić iz Ljubinja.

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.