Hramovna slava u Vojnom Tuku i Marindolu

Na praznik Sv. apostola Petra i Pavla (12. juli) svečano je proslavljena hramovna slava u Vojnom Tuku i Marindolu. Svetu liturgiju u Vojnom Tuku slu�io je Arhijerejski namesnik i paroh riječki protojerej-stavrofor Mićo Kostić, koji je u propovedi pozdravio sve prisutne, čestitav�i im ovaj veliki dan i pozvao da naredne godine veći broj vernika pristupi Svetoj tajni Priče�ća, jedinom zalogu i predukusu večnoga �ivota.

Pored Vojnog Tuka, hramovna slava je svečano i molitveno proslavljena
i u Marindolu � Republika Slovenija. Svetu Liturgiju, na kojoj je bio prisutan veći broj vernika, slu�ili su: iguman manastira Gomirje - Mihailo Vukčević, paroh novome�tanski - jerej Goran �ljivić i nadle�ni paroh protojerej-stavrofor Jelenko Stojanović. Liturgiju je pojao hor parohije srpskomoravičke a nakon litije i rezanja slavskog kolača, nadle�ni paroh je u svojoj propovedi govorio o strpljenju, kao op�toj vrlini i na zemlji i na nebu, od kuda ima i svoj izvor a koja je krasila vrhovne apostole Petra i Pavla. Dana�nji veliki dan na�e crkve i Eparhije gornjokarlovačke u Marindolu upotpunilo je i kr�tenje osmog unučeta predsednika Crkvene op�tine Marindol, male Sare, njenim roditeljima na radost a na�oj sv. crkvi na korist.

Protojerej-stavrofor Jelenko Stojanović

Copyright � 2003, 2004, 2005 Gornjokarlovačka Eparhija.